close
خرید هاست
حرکات ورزشی برای درمان کمر درد در حالت نشسته
loading...

تارنمای 19 بهمن

سلام بر درد کمر داران عزیر حال کمرتان بعد از ورزش های کمری (روی صندلی و درازکش ) چطور است ؟ امیدوارم شما مثل من تنبلی نکرده باشید و ورزش ها را…

Admin بازدید : 1987 جمعه 31 شهريور 1391 زمان : 11:10 نظرات ()
سلام بر درد کمر داران عزیر حال کمرتان بعد از ورزش های کمری (روی صندلی و درازکش ) چطور است ؟ امیدوارم شما مثل من تنبلی نکرده باشید و ورزش ها را مرتب انجام داده باشید
امیدوارم بعد از انجام دادن آن ورزش ها کمرتان سر حال شده باشد .

  قبل از اینکه این مطلب را بخوانید برای سلامتی کمر نویسنده و خودتان ،  دو تا صلوات ، تکبیر (هر چه بلدید بفرستید) و بعد بروید  بخوانید یا اگر می توانید نروید و بخوانید


انجام حرکات به حالت نشسته برای پیشگیری و درمان کمر دردحرکت های زیادی را می توان به حالت نشسته انجام داد که در این قسمت تعدادی از مهم ترین آن ها را بیان می کنیم. بعضی از این حرکات در زمان کمر درد نباید انجام گیرند و ممکن است باعث ایجاد ناراحتی شوند. هنگام توضیح این حرکات ، به ممنوعیت آن ها اشاره شده است. البته ممکن است این حرکات هیچ ضرری نداشته باشند ولی به صورت احتیاط بیان کرده ایم که از انجام آن ها خودداری کنید. توجه کنید که این حرکات در زمان سلامت هیچ ضرری ندارند و باعث ایجاد کمر درد نمی شوند. ، بلکه از ایجاد آن پیشگیری می نمایند. فراگیری و انجام این حرکات برای افرادی که به ورزش های رزمی می پردازند ، بسیار مهم است و باعث جلوگیری از آسیب دیدن کمر آن ها و برطرف شدن کمر درد های حاصل از ورزش می شود.

حرکت اول :
به حالت چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید و سر خود را پایین نگه دارید . انگشتان و دست های شما باید به صورت مستقیم روی زمین قرار گرفته باشند.
اکنون با یک نفس عمیق شکم خود را به طرف داخل بکشید. (مثل زمانی که می خواهید شکم خود را کوچک تر نشان دهید). بعد از چند ثانیه ، بازدم نموده و شکم را رها کنید. این حرکت را پنج بار تکرار کنید.
(انجام این حرکت در زمان کمر درد بدون اشکال است)
حرکت ورزشی برای درمان کمر درد در حالت نشسته

حرکت دوم :
مانند تمرین قبل به حالت چهار دست و پا قرار بگیرید. کمر خود را به طرف بالا قوس دهید و 5 تا 8 ثانیه در این حالت باقی بمانید. سپس به آرامی کمر را صاف کرده و آن را به طرف پایین قوس دهید و 5 تا 8 ثانیه نگه دارید. این حرکت را 5 تا 8 بار تکرار کنید.
(انجام این حرکت در زمان کمر درد بدون اشکال است)
حرکت ورزشی برای درمان کمر درد در حالت نشسته

حرکت سوم :
روی زمین بنشینید و پاهای خود را به طرف جلو دراز کنید . اکنون یکی از پاهای خود را خم کرده و با دست آن را به سمت خارجی پای کشیده شده ببرید. در اوایل همین مقدار کافی است، بنابراین چند لحظه صبر کنید و سپس این حرکت را با پای مخالف انجام دهید. به مرور زمان پس از انجام این کار ، دست موافق با پای خم شده را از پشت روی زمین بگذارید و دست مخالف را به سمت بیرون زانوی خم شده بکشانید و به وسیله ی آن ، زانوی پایی که صاف است را بگیرید. 8 تا 10 ثانیه در این حالت باقی بمانید و سپس این کار را با پای مخالف انجام دهید. این حرکت را سه مرتبه تکرار کنید.
( هنگام کمر درد اگر این حرکت را به آرامی انجام دهید ، مشکلی به وجود نمی آید)
حرکت ورزشی برای درمان کمر درد در حالت نشسته

حرکت چهارم :
این حرکت شکل پیشرفته ی حرکت قبلی است. این حرکت مانند حرکت قبل انجام می شود با این تفاوت که هر دو پا حالت خمیده دارند. در مراحل بعدی چرخش کمر را بیشتر کنید و دستی را که روی زمین قرار داده اید برداشته و به پهلوی طرف مخالف برسانید.
(این حرکت را پس از کسب مهارت و انعطاف کافی  در حرکت قبلی انجام دهید. هنگام کمر درد به جای این حرکت ،حرکت قبلی را انجام دهید)
حرکت ورزشی برای درمان کمر درد در حالت نشسته

حرکت پنجم :
به حالت دو زانو بشینید.سپس بدن خود را روی زانوها جمع کرده و دست های خود را به طرف پشت و در کنار پاها بکشید. 8 تا 10 ثانیه در این حالت باقی بمانید و سپس نشسته و پس از 3 ثانیه استراحت ، دوباره این حرکت را تکرار نمایید.این حرکت را 3 بار انجام دهید.
(انجام حرکت در زمان کمردرد بدون اشکال است)
حرکت ورزشی برای درمان کمر درد در حالت نشسته

حرکت ششم :
به صورت دو زانو روی زمین نشسته و دست ها را از پشت روی زمین قرار دهید. آرام آرام سر را به طرف عقب و پایین ببرید. بعد از چند روز تمرین ، سعی کنید علاوه بر پایین بردن سر، ستون فقرات را به سمت بالا انحنا دهید. 10تا 12 ثانیه در این حالت باقی بمانید و سپس به حالت دو زانو برگردید و بعد از 5 ثانیه استراحت این حرکت را دوباره تکرار کنید.
(هنگام کمر درد ، این حرکت را به آرامی انجام داده و فشار زیادی جهت قوس دادن کمر وارد نکنید)
حرکت ورزشی برای درمان کمر درد در حالت نشسته

حرکت هفتم :
این حرکت شکل پیشرفته ی حرکت قبل است و زمانی باید آن را انجام دهید که در حرکت قبلی به مهارت کافی دست پیدا کرده باشید. در این حرکت همین طور که دو زانو نشسته اید به طرف پایین خم می شوید تا قسمت بالایی کمر شما به زمین برخورد کند.
در این حرکت نباید زانوهای شما از روی زمین بلند شوند. زانوها باید کاملا به هم چسبیده باشند. 3 الی 5 ثانیه در این حالت باقی بمانید و سپس به حالت دو زانو برگشته و 3 ثانیه استراحت کنید . این حرکت را 3 تا 5 بار تکرار کنید.
( از انجام این حرکت در زمان کمر درد خودداری کنید. مخصوصا اگر کمر درد شما به علت افزایش قوس کمر می باشد)
حرکت ورزشی برای درمان کمر درد در حالت نشسته

حرکت هشتم :
روی زمین بنشینید. زانوهای خود را خم کرده و سر و سینه را به زانوها برسانید. آرام آرام زانوهای خود را باز کرده وسعی کنید سر و سینه ی شما روی پاهای شما باقی بماند. وفتی به جایی رسیدید که احساس کشش و فشار کردید، به مدت 5 تا 8 ثانیه متوقف شوید. این حرکت را 3 تا 5 بار تکرار کنید. این حرکت جایگزین حرکتی است که زانوهای شما از ابتدا صاف است و سر وسینه را به زانوها نزدیک می کنید.
(انجام حرکت در زمان کمردرد بدون اشکال است)
حرکت ورزشی برای درمان کمر درد در حالت نشسته

حرکت نهم :
روی زمین بنشینید و پاها را از هم باز کنید. اکنون بدون اینکه زانوهای شما خم شود تا جایی که می توانید خود را به سمت پای راست بکشانید یعنی سعی کنید سر و سینه را به پای راست نزدیک کنید.5تا 8 ثانیه در این حالت باقی بمانید. سپس بالا آمده و خود را به طرف پای چپ بکشانید و 5 تا 8 ثانیه  صبر کنید. بار دیگر بالا آمده  و سپس خود را به وسط دوپا کشانده و سعی کنید سر و سینه ی خود را به زمین نزدیک کنید و 5 تا 8 ثانیه در انی حالت باقی بمانید. سپس 3 تا 5 ثانیه استراحت نمایید. این حرکت را سه مرتبه انجام دهید.
( این حرکت را بعد از بر طرف شدن درد انجام دهید و بیش از حد توان خود را به طرف پایین نکشید.)
حرکت ورزشی برای درمان کمر درد در حالت نشسته

حرکت دهم :
مانند حرکت قبل با این تفاوت که یکی از پاها جمع می باشد.
( این حرکت را بعد از برطرف شدن درد انجام دهید)
حرکت ورزشی برای درمان کمر درد در حالت نشسته

حرکت یازدهم :
روی زمین نشسته و زانوها را جمع کنید و هر دو دست را در پشت ، روی زمین گذاشته و ستون کنید. اکنون باسن خود را بالا بیاورید به طوری که ران ها، شکم ، سینه ، سر و گردن در یک امتداد قرار گیرند. 8 تا 10 ثانیه در این حالت باقی بمانید. سپس روی زمین نشسته و 3 ثانیه استراحت کنید. این حرکت را 3 تا 5 بار تکرار کنید. اگر اوایل کار نتوانستید خود را به طور کاملا مستقیم نگه دارید ، اشکالی ندارد و تا جایی که می توانید خود را مستقیم کنید.
(انجام حرکت در زمان کمردرد بدون اشکال است)
حرکت ورزشی برای درمان کمر درد در حالت نشسته

حرکت دوازدهم :
مانند حرکت قبل  با این تفاوت که در مرحله ی آخر ، ابتدا پای راست را از زمین بلند کنید و به صورت کشیده در جلو نگه می دارید و 8 ثانیه صبر می کنید. سپس پای راست را روی زمین گذاشته و حرکت را با پای چپ تکرار می کنید.
(این حرکت را پس از مهارت پیدا کردن در حرکت قبل انجام دهید)
حرکت ورزشی برای درمان کمر درد در حالت نشسته

حرکت سیزدهم :
به حالت چهار دست و پا روی زمین بنشینید. اکنون پای راست را از زمین بلند کرده و به سمت عقب بکشید. همزمان با این کار ، دست چپ را از زمین بلند کرده و به سمت جلو بکشید. مدت 8 تا 10 ثانیه در این حالت بمانید.
حرکت ورزشی برای درمان کمر درد در حالت نشسته

سپس به حالت چهار دست و پا برگشته و پس از 3 ثانیه استراحت حرکت را با پای چپ و دست راست تکرار کنید.
حرکت ورزشی برای درمان کمر درد در حالت نشسته

این حرکت را برای هر طرف از بدن 3 تا 5 بار تکرار کنید. اگر در اوایل کار نمی توانید این کار را انجام دهید ، فقط پا را از زمین بلند کرده و دست را هم چنان روی زمین قرار دهید.
( انجام این حرکت در زمان کمر درد بدون اشکال است)

حرکت چهاردهم :
به حالت چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید. اکنون پای راست را به همان صورت که خم است از سمت راست بلند کرده و تا جایی که می توانید بالا بیاورید. 8 تا 10 ثانیه در این حالت باقی بمانید. سپس 3 ثانیه استراحت کرده و حرکت را با پای چپ تکرار کنید.این حرکت را 3 تا 5 مرتبه تکرار کنید.
( انجام این حرکت در زمان کمر درد بدون اشکال است)
حرکت ورزشی برای درمان کمر درد در حالت نشسته


لینک های مرتبط :

پیشگیری از کمر درد

پیشگیری و درمان کمر درد با حرکات ورزشی روی صندلی

حرکات ورزشی برای درمان کمردرد در حالت دراز کش ( خوابیده)

حرکات ورزشی برای درمان کمر درد در حالت ایستاده


ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  آمار سایت
 • کل مطالب : 383
 • کل نظرات : 293
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 2284
 • آی پی امروز : 164
 • آی پی دیروز : 368
 • بازدید امروز : 726
 • باردید دیروز : 1,724
 • گوگل امروز : 123
 • گوگل دیروز : 269
 • بازدید هفته : 6,190
 • بازدید ماه : 39,400
 • بازدید سال : 415,022
 • بازدید کلی : 2,361,779
 • کدهای اختصاصی