close
خرید هاست
حرکات ورزشی برای درمان کمر درد در حالت ایستاده
loading...

تارنمای 19 بهمن

سلام مجدد خدمت کمر درد داران عزیر حال کمرتان خوب است ؟ آفرین بر شمایی که ورزش های کمری را دنبال می کنید و تا حالا برای درمان کمر درد روی صندلی…

Admin بازدید : 2865 جمعه 31 شهريور 1391 زمان : 11:16 نظرات ()
سلام مجدد خدمت کمر درد داران عزیر حال کمرتان خوب است ؟
آفرین بر شمایی که ورزش های کمری را دنبال می کنید
و تا حالا برای درمان کمر درد روی صندلی ، درازکش و نشسته ورزش کرده اید و می خواهید در حالت ایستاده هم ورزش کنید.
 به به که عجب ورزش دوستانی (ورزشکارانی) شما هستید .
توجه توجه توجه :
ورزش هایی که از ابتدا گفته شده را به طور منظم ادامه دهید حتی بعد از اینکه درد کمر شما از بین رفت چون برای تقویت عضلات و جلوگیری از بازگشت مجدد کمر درد بسیار مناسب هستند.


انجام حرکات به حالت ایستاده حرکات نرمشی فراوانی وجود دارد که می توانید آن ها را به حالت ایستاده انجام دهید در این قسمت تعدادی از حرکاتی که جهت پیشگیری و درمان کمر درد، موثر تر هستند را بیان می کنیم.هنگامی که به کمر درد شدید مبتلا شده اید و مدتی استراحت کرده اید، بهتر است ابتدا برای یکی دو روز ، حرکات نرمشی روی صندلی ، دراز کشیده و نشسته را انجام دهید و بعد از چند روز ، انجام حرکات نرمشی در حالت ایستاده را شروع نمایید.

حرکت اول :
کنار دیواری بایستید و از پشت به آن تکیه دهید دقت کنید که دیوار خیلی سرد نباشد قسمت گودی کمر شما با دیوار فاصله دارد و به آن نمی چسبد اکنون سعی کنید گودی کمر را برطرف کرده و همه ی کمر را به دیوار بچسبانید.توجه کنید که قسمت بالای کمر و سر گردن را از دیوار جدا نکنید، هم چنین زانوهای شما نباید خم شوند.
خم کردن زانوها یا جدا کردن بالای کمر از دیوار ، باعث می شود تا این نرمش ارزش خود را از دست بدهد . در اوایل کار ممکن است نتوانید کمر خود را به دیوار بچسبانید ، بنابراین پاهای خود را به اندازه ی یک وجب از دیوار دورتر قرار دهید. 5 تا 8 ثانیه در این حالت باقی بمانید ، سپس 3 ثانیه استراحت کرده و این حرکت را 5 تا 8 بار تکرار کنید.این یکی از بهترین حرکات ، جهت درمان کمر درد می باشد.
حرکت اول برای درمان کمر درد در وضعیت ایستاده

حرکت دوم :
خم کردن کمر از پهلوها. به طور مستقیم بایستید و پاها را کمی از هم باز کنید . اکنون از پهلو به طرف راست خم شوید و 5 تا 8 ثانیه صبر کنید. سپس آرام آرام ،به حالت مستقیم درآمده و کم کم به سمت پهلوی چپ ، خم شوید و 5 تا 8 ثانیه صبر کنید. بعد از آن ایستاده و سه تا 5 ثانیه استراحت نمایید. این حرکت را سه مرتبه تکرار کنید.
( هنگام کمر درد، یک دست خود را به کمر بزنید و از خم شدن بیش از حد کمر جلوگیری نمایید.)
حرکت دوم برای درمان کمر درد در وضعیت ایستاده

حرکت سوم :
چرخش کمر به سمت راست و چپ . به طور مستقیم بایستید و سپس کمر را به سمت راست بچرخانید و 5 تا 8 ثانیه صبر کنید. سپس آرام آرام به طرف چپ چرخیده و 5 تا 8 ثانیه صبر کنید . سپس 3 تا 5 ثانیه استراحت کنید و این حرکت را سه مرتبه انجام دهید.
(انجام این حرکت در زمان کمر درد اشکالی ندارد. ولی توجه کنید که چرخش کمر به صورت قوس  و دایره وار جزء حرکات ممنوع ، حتی برای افراد سالم ، است)
حرکت سوم برای درمان کمر درد در وضعیت ایستاده

حرکت چهارم :
خم شدن به سمت جلو و عقب. بایستید و به سمت جلو خم شوید. می توانید دست های خود را به کمر بزنید و از آن محافظت کنید و یا دست ها را روی ران ها گذاشته و از کمر محافظت کنید. بعد از چند جلسه تمرین می توانید دست ها را آزاد کنید تا فشار وزن ، شما را به طرف پایین بکشاند.
(دقت کنید که به وسیله ی عضلات کمر یا دست ها خود را به سمت پایین نکشانید، بلکه بدن خود را راحت قرار دهید تا هر چه می تواند به سمت پایین برود) 5 تا 8 ثانیه در این حالت بمانید. سپس به آرامی بایستید و این بار به سمت عقب خم شوید. در این حالت هم می توانید با گذاشتن دست ها به کمر ، از آن محافظت کنید. 3 تا 5 ثانیه در این حالت بمانید . سپس 5 ثانیه استراحت کرده و این حرکت را 3 بار تکرار کنید.
خم کردن بیش از حد کمر ، فشار برای خم کردن کمر، پایین و بالا رفتن یا به اصطلاح بازی دادن کمر در این حالت ها برای افرادی که دچار کمر درد هستند ، ممنوع است.حرکت بازی دادن در پایین یا بالا  (همان که می گویند یک ، دو ، سه ، پایین و چهار به طرف بالا می آیند ) حتی برای افراد سالم هم ممنوع می باشد.
حرکت چهارم برای درمان کمر درد در وضعیت ایستاده

حرکت پنجم:
کنار یک سکو ، چهار پایه یا صندلی بایستید یکی از پاهای خود را بلند کرده و روی آن قرار دهید. چند ثانیه در این حالت بمانید. سپس جای پاهای خود را عوض کنید. این حرکت را 3 تا 5 مرتبه تکرار کنید. اگر پایی را که روی زمین است کمی خم کنید ، عضلات پشت پایی که روی بلندی است دچار کشش بیشتری می شوند، بنابراین بعد از کمی تمرین ، پای زیر خود را خم نمایید . به مرور زمان می توانید ارتفاع چهار پایه را زیاد کنید و یا حتی پای خود را روی شانه ی فرد دیگری بگذارید.
حرکت پنجم برای درمان کمر درد در وضعیت ایستاده

(افرادی که به  کشیدگی عصب سیاتیک مبتلا هستند یعنی کمر درد آن ها تا پشت پاها امتداد پیدا می کند ، نباید پای خود را خیلی بالا ببرند برای این افراد ، حداکثر بالا بردن پا ، تا ارتفاع یک صندلی معمولی است، مگر زمانی که درد آن ها به طور کلی برطرف شده باشد. بنابراین اگر درد شما به طور موقت برطرف شده ، وسوسه نشوید که پای خود را بالاتر ببرید.)

حرکت ششم :
روی زمین بایستید و زانوی چپ خود را به شکل خمیده بالا ببرید. همزمان دست راست خود را به شکل خمیده با زانوی چپ نزدیک کنید. سعی کنید با چرخش پای چپ به سمت راست و چرخش دست راست به سمت چپ ، زانوی خود را به آرنج برسانید. سپس همین کار را در طرف مقابل انجام دهید. این حرکت را برای هر یک از پاها ، 10 مرتبه انجام دهید.
( این حرکت را پس از چند جلسه تمرین سایر حرکات و بعد از بهبودی کمر درد انجام دهید)
حرکت ششم برای درمان کمر درد در وضعیت ایستاده

حرکت هفتم :
پاها را جفت کرده و به سمت پایین خم شوید و دست راست را بین زانوها یا پایین تر از زانوها قرار دهید. دست چپ را به سمت بالا بکشید و 5 تا 8 ثانیه در این حالت بمانید.
سپس ایستاده و 3 ثانیه استراحت کنید و این حرکت را در سمت مخالف انجام دهید. این حرکت را در هر سمت از بدن، سه مرتبه تکرار کنید. این حرکت را می توانید با پاهای باز هم انجام دهید. به این شکل که دست راست را باید به پای چپ برسانید و بالعکس
(این حرکت را پس از درمان کمر درد انجام دهید)
حرکت هفتم برای درمان کمر درد در وضعیت ایستاده

حرکت هشتم:
بایستید و پای راست خود را به سمت عقب خم کرده و به وسیله ی دست راست آن را از پشت بگیرید. 8 تا 10 ثانیه در این حالت باقی بمانید و سپس همین حرکت را با پای چپ تکرار کنید. بعد از چند جلسه تمرین ، پای خود را به سمت عقب بکشید. برای کسب تعادل می توانید یکی از دست های خود را به دیوار یا ستونی بگیرید.
(این حالت را پس از بهبودی کمر درد انجام دهید. در صورتی که دچار افزایش قوس کمر هستید ، قبل از انجام این حرکت با پزشک خود مشورت نمایید.)
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط news در تاریخ 1391/6/31 و 18:18 دقیقه ارسال شده است

به مشکل شما جواب داده شد بیاید به انجمن


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  آمار سایت
 • کل مطالب : 383
 • کل نظرات : 293
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 2286
 • آی پی امروز : 17
 • آی پی دیروز : 399
 • بازدید امروز : 106
 • باردید دیروز : 2,281
 • گوگل امروز : 29
 • گوگل دیروز : 337
 • بازدید هفته : 2,387
 • بازدید ماه : 46,905
 • بازدید سال : 422,527
 • بازدید کلی : 2,369,284
 • کدهای اختصاصی